Nielegalne automaty do gier zabezpieczone przez makowskich policjantów

Makowscy policjanci zabezpieczyli 5 automatów do gier hazardowych w jednym z lokali na terenie Makowa Mazowieckiego. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą wysokie kary finansowe. Według Ustawy o Grach Hazardowych posiadanie 5 automatów do nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest karą administracyjną do 500 tysięcy zł. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

10 lutego około godz. 14:00 makowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego realizując czynności operacyjne na osiedlu Ciechanowska w Makowie Mazowieckim w jednym z lokali ujawnili nielegalny salon gier. Policjanci zabezpieczyli 5 automatów do gier oraz kilka tysięcy złotych gotówki. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Maszyny trafiły do depozytu funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

podkom. Monika Winnik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.