Nielegalne automaty zabezpieczone w Wyszkowie

Wspólne działania wyszkowskich policjantów z funkcjonariuszami z mazowieckiej KAS ponownie doprowadziły do zabezpieczania 3 automatów do gier hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Policjanci Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie działając wspólnie funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali nielegalny punkt gier zręcznościowych. Kryminalni kolejny raz skontrolowali kontener budowalny znajdujący się w pobliżu ul. Pułtuskiej w Wyszkowie. Policjanci już od dłuższego czasu pracowali nad sprawą i zbierali materiał dowodowy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że wewnątrz lokalu ponownie zorganizowano nielegalny sprzęt do gry. Akcję zaplanowano i skutecznie przeprowadzono w poniedziałek po godzinie 15. Funkcjonariusze zabezpieczyli trzy automaty do gier hazardowych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy. Maszyny trafiły do depozytu funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.