Park Nauki Torus w Ciechanowie z nową drogą dojazdową

Ciechanów zakończył budowę kolejnej drogi na osiedlu „Przemysłowe”. Do Parku Nauki Torus można dojechać od strony SP nr 7 nie tylko autem, ale też rowerem. Powstały miejsca parkingowe i nowe oświetlenie. Inwestycję uzupełniły nasadzenia drzew. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach kontynuacji prac obejmujących kompleksową modernizację ulic: Granicznej i Widnej, na co miasto otrzymało wsparcie od samorządu województwa w wysokości 4 mln zł. W otwarciu inwestycji wzięli udział: członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński i radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski. Podpisana została także umowa na dofinansowanie przez władze Mazowsza budowy bieżni lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ciechanowie.

Na przeprowadzenie modernizacji ulic Granicznej i Widnej, w tym drogi dojazdowej do Parku Nauki Torus, władze Ciechanowa pozyskały 4 mln zł dofinansowania z autorskiego programu wsparcia samorządu Mazowsza „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego na rok 2020”. Jak zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, dzięki środkom z budżetu województwa, władze Ciechanowa konsekwentnie rozwijają i rewitalizują miasto. – Władze Ciechanowa aktywnie pozyskują środki zewnętrzne, w tym także unijne i z budżetu województwa. Dziś widzimy kolejne efekty udzielanego przez nas wsparcia. Dzięki środkom unijnym Ciechanów odrestaurował wieżę ciśnień, przy niej stworzył zaplecze edukacyjne dla najmłodszych w postaci Parku Nauki Torus, a dzięki środkom z budżetu województwa możliwe było zapewnienie odpowiedniego nowego dojazdu do tego miejsca. Mam nadzieję, że na tym nie koniec i czekamy na kolejne realizacje.

Nowo wybudowana droga zapewnia dojazd do wieży ciśnień od strony ul. Granicznej i szkoły podstawowej. Do Parku Nauki Torus można dostać się samochodem lub jednośladem. Do szerokiej jezdni przylega ścieżka rowerowa, a pieszym udostępniono dwustronne chodniki. Między rondem przy ul. Granicznej, a parkiem nauki powstały też 23 miejsca postojowe. Teren oświetlono siedmioma energooszczędnymi lampami. – Ta inwestycja to kontynuacja modernizacji dróg, które w ostatnich miesiącach przy wsparciu samorządu Mazowsza wykonaliśmy na osiedlu „Przemysłowe”. Rozbudowa infrastruktury ma tutaj szczególne znaczenie, z uwagi na zlokalizowane obok dwie placówki edukacyjne: szkołę podstawową i park nauki – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.