środa, 27 października 2021

Nieletni niszczyli pułtuski kanałek

Policjant z Przasnysza zapobiegł niszczeniu pułtuskiego kanałku. Na widok młodych ludzi, dewastujących mienie miasta, zareagował szybko i skutecznie – powiadomił oficera dyżurnego pułtuskiej jednostki. Funkcjonariusze zatrzymali trzech nieletnich. Zebrane materiały w tej sprawie zostaną przekazane do sądu.

Są sytuacje, kiedy policjanci reagują wręcz instynktownie. Zwłaszcza wówczas, kiedy widzą, że ktoś potrzebuje pomocy bądź łamie prawo. Nie ma znaczenia, czy są wtedy w służbie, czy poza nią.
Wczoraj, po godzinie 19 policjanci interweniowali wobec trzech chłopców, którzy wrzucali płyty betonowe do kanałku, przy ul. Benedyktyńskiej. Odrywali je od brzegu, którymi był wyłożony. Zauważył to funkcjonariusz będący po służbie. Nie chcąc dopuścić do dalszej dewastacji – natychmiast zareagował. Powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego pułtuskiej jednostki. Chłopcy przyznali, że z nudy wrzucili do wody siedem betonowych płyt. Ujęci nieletni zostali przewiezieni do komendy, a następnie przekazani opiekunom. Materiały z interwencji zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody. Apelujemy do dzieci i młodzieży o rozważne zachowanie, a do rodziców i opiekunów o zwracanie szczególnej uwagi na to, co robią ich pociechy w czasie wolnym.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska


Nasi partnerzy