sobota, 23 października 2021

Znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów. Odpowie przed sądem

Pod wpływem alkoholu spowodował kolizję, uciekł z miejsca zdarzenia. Znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów. Teraz 22-latek odpowie przed sądem grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu w Mszczonowie zostali poinformowani, że na terenie miasta doszło do kolizji. Udali się na miejsce, gdzie czekał na nich poszkodowany w zdarzeniu 53-letni kierowca skody. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że prawdopodobnie pijany kierowca volkswagena uderzył w tył skody. Sprawca próbował polubownie się porozumieć z poszkodowanym gdy mu się jednak to nie udało uciekł z miejsca. Policjanci szybko namierzyli winnego zdarzenia i w czasie rozmowy z 22-latkiem wyczuli od niego alkohol. Podczas ustalania okoliczności zdarzenia mężczyzna stał się bardzo wulgarny i agresywny i podczas interwencji kilkakrotnie odepchnął i szarpał jednego z policjantów.

Agresor został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie po wykonanych czynnościach przyznał się, że wypił 23 piwa. Młody mieszkaniec Mszczonowa odpowie za naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego a także za jego znieważenie za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 22-latkowi pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Jego wynik oraz ustalenia policjantów będą decydujące dla mężczyzny, ponieważ może on również usłyszeć zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. A za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Auto: sierż. Monika Helińska


Nasi partnerzy