Nieprawidłowy przewóz odpadów z ciepłowni

Ciężarówka przewożąca mieszankę popiołu i żużlu nie była oznaczona wymaganą tablicą z napisem „odpady”. Z kolei przewoźnik nie był wpisany do rejestru przedsiębiorców, którzy transportują odpady. Nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Na odcinku dróg krajowych nr 60 i 62 w Płocku, patrol ITD zatrzymał do kontroli wywrotkę należącą do polskiego przedsiębiorcy. Przewoziła mieszankę popiołu i żużlu z jednej z ciepłowni na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Ładunek miał być wykorzystany do utwardzenia drogi gruntowej. Inspektorzy ustalili, że jest to odpad i w takim przypadku ciężarówka powinna być oznaczona z przodu tablicą z napisem „odpady”. Kierowca i zarazem przedsiębiorca nie miał też wymaganego wpisu do rejestru przedsiębiorców, którzy transportują odpady. Naruszenia stwierdzone przez funkcjonariuszy ITD potwierdzili również inspektorzy z oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Płocku, którzy zostali wezwani na miejsce kontroli drogowej.

Ciężarówkę z ładunkiem skierowano z powrotem do załadowcy. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne. Grozi mu wysoka kara pieniężna.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.