Niesprawnym busem woził dzieci

Osiem poważnych usterek stwierdzili inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego w busie przewożącym niepełnosprawne dzieci do jednej ze szkół na terenie Warszawy. Siedzenia dla pasażerów były zamontowane w miejscach konstrukcyjnie do tego nieprzeznaczonych. Pomiędzy zegarami na desce rozdzielczej wyświetlał się także komunikat oraz kontrolki informujące o awarii silnika.

Przed jedną ze szkół na terenie Warszawy funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali pojazd świadczący usługi Miejskiego Transportu Osób Niepełnosprawnych. Bus przywiózł niepełnosprawne dzieci do placówki oświatowej. Już na wstępie czynności kontrolnych inspektorzy zwrócili uwagę na brak oznaczenia pojazdu wymaganą w tym przypadku tabliczką barwy żółtej z symbolem dzieci. Stan techniczny pojazdu pozostawiał wiele do życzenia. Inspektorzy wykryli z pomocą testera diagnostycznego osiem usterek. Najpoważniejsze dotyczyły usterki filtru cząsteczek stałych (DPF) oraz montażu foteli w tylnej części busa. Siedzenia dla pasażerów zamocowane zostały w miejscach konstrukcyjnie do tego nieprzeznaczonych. W samochodzie nie działały również światła pozycyjne przednie, boczne i podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Na wyposażeniu auta brakowało też wymaganego trójkąta ostrzegawczego. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz zakazali kierowcy dalszej jazdy z miejsca kontroli. Kierującego ukarano też 500-złotowym mandatem karnym.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.