Nietrzeźwa jazda przerwana przez inspektorów ITD

Trzeźwość prawie 270 kierowców ciężarówek, busów i autobusów, skontrolowali inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas porannych działań, zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Obu mężczyzn przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (7 sierpnia), na drogach ekspresowych, krajowych i wojewódzkich, inspektorzy mazowieckiej inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W trakcie porannych działań, przebadali alkomatami przesiewowymi 268 kierowców ciężarówek, busów i autobusów. Inspektorzy ujęli dwóch pijanych uczestników ruchu drogowego.

Na obwodnicy Ciechanowa, patrol ITD udaremnił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy samochodu dostawczego. 19-letni mężczyzna, który posiadał prawo jazdy zaledwie od dwóch miesięcy, „wydmuchał” za pierwszym razem 1,08 promila alkoholu. Drugie badanie trzeźwości dało wynik 0,74 promila. Z kolei na krajowej „dwójce” koło Siedlec, inspektorzy ujęli pijanego kierowcę ciężarówki. Pracujący w polskiej firmie transportowej obywatel Białorusi, miał 0,86 promila w wydychanym powietrzu. W trakcie zatrzymania jechał na załadunek do Warszawy.

Obu nietrzeźwych kierowców, inspektorzy przekazali do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie i Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.