Nietrzeźwy 17-latek z sądowym zakazem wjechał do rowu

Wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 17-latkowi z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Młody mieszkaniec pow. mławskiego, mając w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Tuż przed nim jechali rowerzyści. Do zdarzenia doszło w sobotę rano na drodze relacji Podkrajewo-Głużek.

Wśród rowerzystów był policjant z mławskiej komendy, w czasie wolnym od służby. Usłyszał pisk opon, zobaczył kierującego citroenem, który stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Policjant, podczas udzielania kierującemu pomocy, zauważył że młody mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Wezwany na miejsce patrol ruchu drogowego ustalił, że 17-letni mieszkaniec pow. mławskiego ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Nietrzeźwy, młody kierowca miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, zanim wsiadł za kierownicę, pił wódkę. Został także poddany testowi na obecność narkotyków w organizmie, wynik pozytywny. Kierującemu pobrano krew do szczegółowych badań na zawartość środków odurzających w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu kierowania pojazdami. Zgodnie z przepisami, 17-latek odpowie za swoje czyny jak osoba dorosła. Grozi mu zatem wysoka grzywna oraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.