Rozbój na pracownicy sklepu

Kryminalni z komendy Policji na Pradze Północ w wyniku działań operacyjnych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli podejrzewani o rozbój na pracownicy sklepu. Łupem mężczyzn padła gotówka, alkohol i papierosy. Śledczy doprowadzili zatrzymanych do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie przedstawiono im zarzuty w tej sprawie. Ponieważ obaj w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa może grozić im wyższy wymiar kary. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Pod koniec kwietnia br. pracownica sklepu przy ulicy Radzymińskiej została zaatakowana przez jednego z klientów. Mężczyzna obezwładnił ją gazem i zmusił, by otworzyła kasę, z której następnie ukradł kilkaset złotych. Napastnik wychodząc ze sklepu zabrał też dwie butelki alkoholu i papierosy.

Zaatakowana kasjerka całe szczęście nie doznała żadnych poważnych obrażeń i nie wymagała hospitalizacji. Szkody wyrządzone przez mężczyznę wyniosły ponad 1300 złotych.

Tego samego dnia, kryminalni z komendy na Pradze Północ wykonując czynności operacyjne w tej sprawie zatrzymali 38-latka. Ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Następnego dnia, na terenie Pragi Południe przeprowadzili działania, w wyniku których zatrzymali jego 39-letniego wspólnika.

Policjanci doprowadzili mężczyzn na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo. Obaj odpowiedzą za rozbój. Ponieważ w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa zarzuty, jakie usłyszeli dotyczą działania w recydywie. Sąd aresztował ich tymczasowo na 3 miesiące.

Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.