Nietrzeźwy kierowca nie zatrzymał się do kontroli, pasażer posiadał amfetaminę. Obaj byli poszukiwani

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, zakończyli w Błoniu. Tam zatrzymali kierowcę i jego pasażera. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek kierował mając blisko promil alkoholu w organizmie. Natomiast pasażer odpowie za posiadanie amfetaminy. Obaj mężczyźni byli poszukiwani. Pasażer zgodnie z dyspozycją sądu doprowadzony został do aresztu śledczego, gdzie spędzi 49 najbliższych dni odbywając karę pozbawienia wolności. Kierowca był poszukiwany w celu aresztowania i przekazania do ekstradycji oraz listem gończym i nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Było już po północy, gdy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego ożarowskiego komisariatu dali sygnał do zatrzymania, jadącemu drogą krajową numer 92, kierowcy audi. Mężczyzna zignorował go. Wtedy mundurowi podjęli pościg za pojazdem dając sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierowca jednak przyspieszył i kontynuował ucieczkę. Do pościgu dołączyła załoga z komisariatu w Błoniu. Tam też pościg się zakończył po tym, gdy kierowca nie zapanował nad pojazdem i wjechał do rowu.

Badanie alkomatem wykazało, że 43-latek kierował mając blisko promil alkoholu w organizmie. Natomiast pasażer odpowie za posiadanie amfetaminy. Obaj mężczyźni byli poszukiwani. 39-letni pasażer zgodnie z dyspozycją sądu doprowadzony został do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 49 dni odbywając karę pozbawienia wolności. Kierowca był poszukiwany w celu aresztowania i przekazania do ekstradycji oraz listem gończym i nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.