Nietrzeźwy kierowca z dwoma zakazami

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłży zatrzymali 43-latka, który kierował pojazdem pod wpływem alkoholu i dodatkowo miał dwa czynne zakazy sądowe. Teraz odpowie za kierowanie autem po alkoholu i niestosowanie się do sądowych zakazów. Za przestępstwa te grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedziele (24.09) policjanci z Iłży w miejscowości Nowy Jasieniec Iłżecki zauważyli pojazd marki Polonez i podejrzewali, że kierujący nim mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazali zatrzymanie pojazdu do kontroli. Mężczyzna wjechał na teren pobliskiej posesji, wysiadł z auta, przeskoczył przez płot i próbował uciec jednak po chwili został zatrzymany.

Kierowcą okazał się 43-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiada prawa jazdy, ponieważ ma dwa czynne zakazy sądowe do kierowania pojazdami, które obowiązują do 2026 i 2028 roku.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowych zakazów. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.