Uroczyste otwarcie nowej siedziby rewizu dzielnicowych na Białołęce

Komendant Stołeczny Policji, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, przedstawiciele Rady Miasta st. Warszawy, a także władze Dzielnicy Białołęka na czele z Burmistrzem uczestniczyli w piątek w uroczystym otwarciu nowej siedziby Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji Warszawa Białołęka. Utworzenie nowego rewiru przy ulicy Ruskowy Bród to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców. Teraz będą oni mieli stały kontakt z dzielnicowymi.

W piątkowej uroczystości udział wzięli: Wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy, Dyrektor Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa, Burmistrzowi Dzielnicy Białołęka, radni Warszawy i Białołęki oraz przedstawiciele Straży Miejskiej i Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzielnicy Białołęka.

Po złożeniu meldunku Komendantowi Stołecznemu Policji nadinsp. Pawłowi Dzierżakowi przez dowódcę uroczystości mł. insp. Pawła Glinka, Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI insp. Hubert Białogrodzki przywitał wszystkich zgromadzonych gości.

Insp. Hubert Białogrodzki przyznał, że otwarcie nowego Rewiru Dzielnicowych na Ruskowym Brodzie to inicjatywa, która powoduje jego ogromną dumę i satysfakcję zawodową. Komendant przypomniał o zmianach, które nastąpiły kilka lat wcześniej i dotyczyły restrukturyzacji jednostki i zmian organizacyjnych. Wtedy tez komisariat na Białołęce uzyskał 25 dodatkowych etatów policyjnych, które wzmocniły pion prewencji i kryminalny.

Komendant wyjaśnił, że utworzenie nowego rewiru dzielnicowych było reakcją na wnioski i oczekiwania mieszkańców zgłaszane podczas spotkań i debat społecznych. Inspektor Hubert Białogrodzki docenił bardzo dobrą współpracę z Burmistrzem Białołęki i podkreślił, że wspólne działania doprowadziły do utworzenia nowego rewiru, tym samym umożliwiając mieszkańcom ułatwiony kontakt z dzielnicowym.

Na koniec swojej wypowiedzi Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI podziękował wszystkim osobom, które uczestniczyły w realizacji tego projektu. Ważnym momentem tej uroczystości było wręczenie okolicznościowego ryngrafu Komendantowi Komisariatu Policji Warszawa Białołęka przez Komendanta Stołecznego Policji.

Po tym nastąpiły przemówienia zaproszonych gości. Nie zabrakło w nich podziękowań za wspólnie podjęte działania na rzecz społeczności lokalnej. Podkreślono, jak ważne jest, żeby odpowiadać na lokalne, oddolne potrzeby mieszkańców. Nie zabrakło również życzeń dobrej i satysfakcjonującej służby dla dzielnicowych, którzy będą pełnili służbę w nowym rewirze.

Komendant Stołeczny Policji w swoim przemówieniu zwrocił się do władz m.st. Warszawy i Białołęki oraz do policjantów wskazując, że otwarcie nowego rewiru dzielnicowych to dzień, na który z niecierpliwością czekali mieszkańcy zielonej Białołęki. Szef stołecznych policjantów podkreślił, że odpowiadanie na potrzeby innych jest zadaniem służb i instytucji.

Wyraził również przekonanie, że ludzie w trudnej, niejednokrotnie traumatycznej życiowej sytuacji będą wiedzieli, gdzie się zgłosić i będą kojarzyli budynek nowego rewiru właśnie z bezpieczeństwem.

“(…) Jestem przekonany, że te miliony zainwestowane w ten budynek to jest dobra inwestycja i ona się zwróci. Zwróci się w postaci bezpieczeństwa osób, które tutaj mieszkają. (,,,) Cieszę się, że w imieniu swoich podwładnych mogę tutaj zabrać głos i podziękować Państwu za takie naprawdę osobiste zaangażowanie (…)” .

Na koniec Komendant Stołeczny Policji życzył policjantom spokojnej służby w nowym rewirze dzielnicowych. Po zakończeniu uroczystości Komendant Rejonowy Policji Warszawa VI zaprosil wszystkich gości do wizytacji nowego obiektu.

Jakie sprawy będzie można załatwić w nowym obiekcie?
Dzielnicowi będą w razie potrzeby realizować czynności z zakresu profilaktyki społecznej, a także przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Co ważne, rozwiążą konflikty sąsiedzkie i przeprowadzą wywiady środowiskowe. Ponadto będą realizować zadania związane ze ściganiem sprawców wykroczeń i mniejszych przestępstw. Dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Godziny otwarcia Rewiru Dzielnicowych III przy ul. Ruskowy Bród 18
W dni powszednie w godz. 8:00-21:00 policjanci będą pełnić służbę w 2 zmianach: 8:00-16:00 i 13:00-21:00. W tym czasie dzielnicowi będą wspierać mieszkańców i rozwiązywać problemy ze swojego zakresu działania.

Tekst: kom. Paulina Onyszko
Zdjęcia: Kamil Dąbrowski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.