Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu

Ominął pojazd, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, a następnie nie zatrzymał się do kontroli drogowej zmuszając policjantów do pościgu. Mężczyzna próbował ratować się ucieczką, ale szybko został zatrzymany przez sochaczewskich policjantów. Badanie wykazało, że kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie mając uprawnień do kierowania. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie policjanci z sochaczewskiej drogówki patrolując ul. 15 Sierpnia zauważyli, że kierowca citroena wjechał na pas do skrętu w prawo i ominął pojazd, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa osobie przechodzącej przez przejście dla pieszych. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej, ale mężczyzna siedzący za kierownicą gwałtownie przyspieszył i nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne. Po około trzech kilometrach kierowca citroena wysiadł z auta i próbował uciekać na pieszo, ale został szybko zatrzymany przez policjantów.

Okazało się, że jest nietrzeźwy i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Auto zostało przekazane członkowi rodziny, a zatrzymany 39-latek trafił do policyjnego aresztu.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał dwa zarzuty, które dotyczą kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej, czym zmusił funkcjonariuszy do pościgu. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Materiały dotyczące kierowania bez uprawnień trafią do sądu, a za pozostałe wykroczenia, których dopuścił się mężczyzna (m.in. niestosowanie się do znaku C5 „nakaz jazdy prosto”) został ukarany mandatami karnymi.

asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.