Nietrzeźwy kierujący zamknął skale policyjnego alkomatu

Kierujący pojazdem na prostym odcinku drogi spowodował kolizję. Jak się okazało miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (07.12.) około godz. 11 funkcjonariusze węgrowskiej policji dostali zgłoszenie dotyczące kolizji w miejscowości Węgrów. Policjanci po dotarciu na miejsce zdarzenia ustalili, że 33-letni kierujący peugeotem na prostym odcinki drogi z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego najechał na bariery ochronne na moście, uszkadzając je.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 33-letniego mieszkańca pow. węgrowskiego. Wynik był dla nich zaskoczeniem. Policyjny alkomat wykazał ponad 4 promile alkoholu w organizmie kierowcy. Dokładne ustalenie trzeźwości nie było możliwe z uwagi na „zamknięcie” skali pomiaru policyjnego alkomatu. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań. Kierujący z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Sąd dodatkowo stosuje zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty na Fundusz Sprawiedliwości nawet do 60 000 zł.

st. sierż. Rafał Bałdyga/KPP Węgrów

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.