wtorek, 16 sierpnia 2022

Nietrzeźwy na trzech zakazach i dodatkowo z Narkotykami

Policjanci z Glinojecka zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 27-latek z powiatu płońskiego mając prawie promil alkoholu w organizmie i trzy sądowe zakazy jechał samochodem. Mężczyzna również posiadał narkotyki. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Na terenie gminy Glinojeck w miejscowości Stary Garwarz policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku zauważyli pojazd marki Fiat Punto. Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 27-letni mieszkaniec powiatu płońskiego, od którego była wyczuwalna silna woń alkoholu. W związku z tym został on przebadany alkomatem i okazało się, iż miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Ponadto 27-latek posiada aż trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności, funkcjonariusze znaleźli przy 27-latku substancje zakazane w postaci białego proszku. Wstępne badanie wykazało, że znaleziona substancja to amfetamina.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dziś został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Zobacz również