Nietrzeźwy sprzedawca fajerwerek

Zbliżająca się sylwestrowa noc sprawia, że zwiększa się sprzedaż fajerwerków, które można kupić w niemal każdym punkcie handlowym. Dlatego jak co roku policjanci z Otwocka w trosce o nasze bezpieczeństwo kontrolują punkty sprzedaży fajerwerków oraz prowadzą szeroką akcję profilaktyczną skierowaną do miłośników głośnych wystrzałów. Mundurowi tłumaczą, że z fajerwerkami trzeba postępować zachowując szczególną ostrożność, nie można zapominać, że są one materiałem wybuchowym.

Niestety pomimo licznych kampanii profilaktycznych nadal dochodzi do poparzeń oraz poważniejszych uszkodzeń ciała, również wśród dzieci. Dlatego policjanci podczas kontroli zawsze sprawdzają czy fajerwerki nie są sprzedawane osobom niepełnoletnim. Tym razem jednak podczas kontroli policjanci ujawnili nietrzeźwego sprzedawcę. 35-letni mieszkaniec Otwocka w komendzie wydmuchał blisko 1,5 promila alkoholu. Sprawą zajmie się Zespół ds. Wykroczeń otwockiej komendy. Wzmożone kontrole punktów sprzedaży fajerwerków będą nadal prowadzone.

sierż. szt. Patryk Domarecki

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.