Policjanci z Garwolina zatrzymali podejrzanych o kradzieże pojazdów

Działania garwolińskich kryminalnych wymierzone w przestępczość samochodową zakończyły się zatrzymaniem dwóch podejrzanych. Mężczyźni w wieku 46 i 25 lat usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem samochodów kia i hyundai. Do obydwu przestępstw doszło na terenie Garwolina. Wobec starszego z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Kryminalni z Garwolina pracowali nad sprawami kradzieży samochodów, do których doszło w czerwcu na terenie Garwolina. W pierwszym przypadku sprawcy pokonali fabryczne zabezpieczenia pojazdu kia sportage, stojącego na osiedlowym parkingu. W tym przypadku pokrzywdzony oszacował wartość utraconego mienia na 75 tys. zł. Do drugiej kradzieży doszło na jednej z ulic miasta. Sprawcy ukradli zaparkowany przed posesją pojazd hyundai tucson o wartości 110 tys. zł.

Żmudna praca funkcjonariuszy przyniosła rezultaty. Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci wytypowali dwóch mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa. Kilka dni temu zatrzymali 46 i 25-latka. Dzięki intensywnej pracy kryminalnych i dochodzeniowców zebrano materiał dowodowy.

Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem do 2 pojazdów. Decyzją sądu starszy z nich został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.