Nietrzeźwy sternik na rzece Narwi

Pułtuscy dzielnicowi, pełniąc służbę na wodzie zatrzymali do kontroli sternika, który jak się okazało miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za przestępstwo, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z zapowiedziami z początku sezonu, pułtuska policja prowadzi kontrole amatorów rejsów po rzece Narew. Głównym zamiarem stróżów prawa jest sprawdzenie, czy sternicy nie znajdują pod wpływem alkoholu – to główna przyczyna utonięć. Mundurowi interweniują wobec osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających. Jak się jednak okazuje, apele i ostrzeżenia w przepadku niektórych nie przynoszą skutków.

5 lipca w miejscowości Pogorzelec, dzielnicowi z pułtuskiej komendy patrolując szlak żeglugowy zatrzymali do kontroli 48 – letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego. Mężczyzna sterował łodzią napędzaną silnikiem spalinowym. Badanie na trzeźwość wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Teraz odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym sezonie to już kolejny taki przypadek. Przypominamy, że szlak wodny jest jak droga- jeśli pływasz łodzią motorową i masz do pół promila alkoholu w organizmie, odpowiesz za wykroczenie. Jeśli stężenie alkoholu wyniesie powyżej pól promila, staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa.

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.