WORD w Ciechanowie z nowoczesną pracownią edukacyjną

Ciechanowski WORD ma nowoczesną pracownię wyposażoną m.in. w symulator jazdy samochodem. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel 415 tys. zł. Dziś w jej otwarciu wzięli udział marszałek Adam Struzik oraz radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski.

Pracownia będzie służyć zarówno kierowcom, jak i osobom, które jeszcze nie posiadają uprawnień. Została wyposażona m.in. w symulator nauki jazdy samochodem z wykorzystaniem map drogowych Ciechanowa. Podczas symulacji używane są także narkogogle i alkogogle. W ten sposób uczestnicy mogą przekonać się jak niebezpieczna jest jazda po alkoholu lub substancjach psychoaktywnych.

To doskonałe rozwiązanie, które pozwoli nie tylko poznać organizację ruchu drogowego i oznakowanie. Możliwości symulatora są znacznie większe. Uczestnicy, w sposób kontrolowany, na własnej skórze mogą się przekonać jak wygląda dachowanie, zderzenie czy jazda po alkoholu. Takie rozwiązanie to dobra lekcja z bezpieczeństwa i odpowiedzialności – podkreśla marszałek Adam Struzik.

WORD w Ciechanowie zyskał także sprzęt komputerowy i audiowizualny. Podczas zajęć edukacyjnych wykorzystywany jest program e-kierowca, który stwarza możliwość pracy z uczestnikami zarówno w grupach, jak i indywidualnie. Jest to ważne np. podczas przygotowania do egzaminów teoretycznych.

W pracowni znalazł się sprzęt do udzielania pierwszej pomocy: apteczka modułowa, defibrylator szkoleniowy oraz fantomy. Z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego prezentowane będą filmy o wypadkach komunikacyjnych czy udzielaniu pomocy poszkodowanym. – Niestety, wypadki komunikacyjne nie są rzadkością. Każdy kierowca powinien więc opanować umiejętność udzielania pierwszej pomocy, aby móc skutecznie reagować w trudnych sytuacjach – zaznacza radny województwa Konrad Wojnarowski.

Zajęcia będą odbywały się również na symulatorze dachowania. Kursanci zapoznają się z faktycznym dachowaniem samochodu, w którym się znajdują. Z kolei na symulatorze zderzeń będą testowali pasy bezpieczeństwa.

Pracownia edukacyjna w ciechanowskim WORD-zie to efekt decyzji mieszkańców, którzy w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2021 oddali na nią 445 głosów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.