Nietrzeźwy sternik zatrzymany na Narwi

Policjanci prewencji, pełniąc służbę na wodzie, zatrzymali do kontroli sternika, który jak się okazało miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z zapowiedziami, policja prowadzi kontrole amatorów rejsów po rzece Narew. Głównym zamiarem stróżów prawa jest sprawdzenie, czy sternicy nie znajdują się pod wpływem alkoholu. Mundurowi interweniują wobec osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających.

W minioną sobotę, „wodniacy” patrolując rzekę Narew, na wysokości Karniewka, zatrzymali do kontroli 57-letniego mieszkańca powiatu wołomińskiego. Mężczyzna sterował łodzią napędzaną silnikiem spalinowym. Badanie na trzeźwość wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

Teraz odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że szlak wodny jest jak droga- jeśli pływasz łodzią motorową i masz do pół promila alkoholu w organizmie, odpowiesz za wykroczenie. Jeśli stężenie alkoholu wyniesie powyżej pól promila, staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.