Pijany kierowca autokaru

Policjanci z ciechanowskiej policji kontrolują autokary, które przewożą dzieci i młodzież na wycieczki szkolne. Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowcy, dokumenty oraz stan techniczny pojazdów, wszystko po to aby zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W poniedziałek podczas takiej kontroli policjanci nie dopuścili do wyjazdu autokar z młodzieżą, którego kierowca w trakcie prowadzonej kontroli znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących dzieci i młodzież na wycieczki, obozy lub kolonie. Stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy to podstawowe elementy każdej kontroli autokaru.

Od początku maja ciechanowscy policjanci przeprowadzili 9 kontroli autokarów. W poniedziałek rano policjanci nie dopuścili do kierowania 43-letniego mieszkańca pow. płońskiego, który był pod wpływem alkoholu. Dzieci ze Szkoły Podstawowej jednej z ciechanowskich placówek mieli jechać na wycieczkę szkolną. Kierowca, który miał przebyć z dziećmi długą trasę miał w organizmie ponad 0,2 promila alkoholu.

Przypominamy, że można umówić się na kontrolę autobusu w Ciechanowie. Taką potrzebę można zgłosić pisemnie z kilkudniowym wyprzedzeniem przed planowanym wyjazdem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Dane kontaktowe dla osób chcących zgłosić potrzebę kontroli autokaru:
Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie, ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych 25,
e-mail: [email protected],

Ciechanowscy policjanci przypominają, że na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić autobus, którym chcemy jechać na wycieczkę lub którym pojadą nasze dzieci. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego autobusu wyświetlane są takie informacje jak: dane techniczne, ważność badań technicznych, status rejestracji, ilość miejsc, przebieg, rok produkcji oraz ubezpieczenie OC.

kom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.