Nietrzeźwy wiózł 8-letnią córkę

Wyjątkowym brakiem odpowiedzialności wykazał się 44-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Nietrzeźwy mężczyzna, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie wiózł autem swoją 8-letnią córkę. Ryzykowną jazdę zakończyli ostrowscy policjanci.

Wczoraj ostrowscy policjanci z wydziału prewencji patrolowali ul. Różańską. Tam zauważyli vw, którego sposób jazdy wzbudził u policjantów podejrzenie, że kierujący może być pod wpływem alkoholu, dlatego postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Za kierownicą siedział 44-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 1,8 promila alkoholu w organizmie. W aucie wiózł 8-letnią córkę. Policjanci zatrzymali 44-latkowi prawo jazdy. Auto odebrał ojciec mężczyzny, a po 8-letnią dziewczynkę przyjechała jej matka.

Postępowaniem 44-latka zajmie się sąd. Za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca musi liczyć się również z konsekwencjami w postaci sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz zapłaty świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

Autor: mł. asp. Marzena Laczkowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.