Nietrzeźwy wjechał w ogrodzenie i zatrzymał się na posesji

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 21-latek, który został zatrzymany przez policjantów. Znajdując się w stanie nietrzeźwości, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i swoją jazdę zakończył na jednej z posesji, wjeżdżając wcześniej w jej ogrodzenie. Teraz 21-letni kierowca za swój czyn odpowie przed sądem.

28 maja, około godziny 3:30 w nocy do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Przysusze wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Nieznamierowice w powiecie przysuskim. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący pojazdem bmw, będący w stanie nietrzeźwości, uderzył w ogrodzenie posesji.

Policjanci na miejscu zastali 21-latka, który kierując swoim bmw, wypadł z drogi i przejeżdżając przez ogrodzenie, zatrzymał się na jednej z tamtejszych posesji. Okazało się, że 21-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a on sam będzie teraz odpowiadał przed sądem.

W świetle obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara pieniężna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

asp. szt. Aneta Wilk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.