Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policjant z Posterunku Policji w Trojanowie w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego motorowerem. Funkcjonariusz zwrócił na niego uwagę, kiedy razem z rodziną wybrał się na rowerową wycieczkę. Kierowca jednośladu niebezpiecznie ich wyprzedził. Następnie zawrócił i kontynuował jazdę, nie trzymając prawidłowego toru jazdy. Okazało się, że 59-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (28.05) wieczorem. Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Trojanowie w czasie wolnym od służby spędzał czas z rodziną na wycieczce rowerowej. Po godz. 19 w miejscowości Więcków niebezpiecznie wyprzedził ich kierowca motoroweru. Następnie zawrócił i kontynuował jazdę, nie trzymając prawidłowego toru jazdy. Policjant doskonale wiedział, że musi przerwać niebezpieczną jazdę i podejrzewając, że kierujący jednośladem jest nietrzeźwy, błyskawicznie zareagował. Zatrzymał mężczyznę, od którego wyraźnie było czuć alkohol. Wezwany na miejsce patrol sprawdził stan trzeźwości 59-latka. Okazało się, że ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15 oraz wysokie świadczenia pieniężne.

Garwolińscy policjanci każdego dnia udowadniają, że służba w Policji to nie zwykła praca. Niezależnie, czy jesteśmy na służbie, czy mamy wolny dzień, reagujemy na niebezpieczne sytuacje, ratujemy ludzkie życie, często z narażeniem własnego. Mimo licznych apeli, działań profilaktycznych niestety wciąż są osoby, które będąc pod wpływem alkoholu, wsiadają za kierownicę samochodu lub kierują.

Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla pozostałych użytkowników drogi-innych kierowców, rowerzystów czy osób pieszych.

podkom. Małgorzata Pychner

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.