Nieuczciwy kurier w rękach policjantów z warszawskiej Woli

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Woli zatrzymali 39-letniego mężczyznę, podejrzanego o przywłaszczenie pieniędzy. Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna zatrudniony jako kurier w jednej z firm, dostarczał paczki pobraniowe, a pieniądze, które otrzymywał od odbiorców po prostu wydawał na prywatne sprawy. Wpadł na przestępczym procederze nie pierwszy raz. Podejrzany już usłyszał zarzut karny.

Policjanci z Woli otrzymali informację, że z jednej firm kurierskich „giną” pieniądze za paczki tzw. pobraniowe. W sprawie zostało przyjęte zawiadomienie o przestępstwie, sprawa trafiła do Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Do ustaleń włączyli się operacyjni. Wszystkie zgromadzone materiały wskazywały, że związek z tym przestępstwem ma kurier, zatrudniony w tej firmie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna działał w ten sam sposób, dostarczał paczki i pobierał w zamian za nie pieniądze. Działając w ten sposób, „zarobił” ponad 7 tysięcy złotych, uzyskana gotówka trafiła do jego własnej kieszeni.

Operacyjni pojechali do jego miejsca zamieszkania i zatrzymali go. 39-latek próbował wyrwać się policjantom, nie stosował się do ich poleceń i stawiał bierny opór. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę i doprowadzili do komendy, gdzie wykonywali z nim dalsze czynności. Okazało się, że w podobnej sprawie w styczniu br. był on już zatrzymywany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut przywłaszczenia pieniędzy, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie postępowania prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie.

nadkom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.