Niewybuchy w gminie Pokrzywnica

Kolejne znaleziska z okresu II wojny światowej. Tym razem w rejonie miejscowości Zaborze i Kępiaste w gminie Pokrzywnica. Pociski zostały zabezpieczone przez policję do momentu przyjazdu wojskowych saperów.

Po raz kolejny na terenie powiatu pułtuskiego znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Chociaż od zakończenia działań II wojny światowej minęło wiele lat, to nadal spotykamy się w życiu codziennym z jej pozostałościami. Pułtuska policja otrzymała kolejne zgłoszenia dotyczące znalezisk podczas prac polowych i wykopu studni.

Wysłany na miejsce policjant z grupy minersko-pirotechnicznej pułtuskiej policji określił, że są to niewybuchy pochodzące z czasów II wojny światowej. Miejsce do czasu przyjazdu wojskowych saperów zabezpieczyli policjanci.

Co należy zrobić w przypadku kiedy znajdziemy przedmiot przypominający taki pocisk?
Pułtuscy policjanci zwracają uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk, nie dotykać i jak najszybciej powiadomić policję, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.

Autor: st. sierż. Renata Soból

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.