Nocna jazda zakończona na latarni

W poniedziałek (2.01) na ul. Kolejowej w Płocku doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący oplem vectra, 42-letni mieszkaniec powiatu płockiego uderzył w latarnię. Jechał bez uprawnień, które dopiero co stracił za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj, około godziny 21:40, o zdarzeniu poinformował dyżurnego płockiej Policji świadek, który widział jak kierowca opla vectra, jadąc ulicą Kolejową nagle stracił panowanie nad pojazdem, najechał na krawężnik zatoczki przystankowej, a następnie uderzył w latarnię, powodując jej uszkodzenie.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, pomocy rannemu mężczyźnie udzielała już załoga karetki pogotowia. Od kierowcy, którym okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu płockiego wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust. Funkcjonariusze nie mogli jednak przeprowadzić badania stanu trzeźwości z uwagi na obrażenia kierowcy, który niezwłocznie przetransportowany został do szpitala.

Policjanci ustalili, że kierowca opla niedawno, bo na początku grudnia, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Przyczyną był alkohol.