Areszt za kradzieże z włamaniem na plebanie w Węgrowie

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 53-latek podejrzany o włamania do plebani. Podejrzany został zatrzymany na gorącym uczynku.

W miniony piątek dyżurny węgrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do plebanii jednego z kościołów na terenie Węgrowa. Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego po przyjeździe na miejsce zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który został ujęty przez księży. Mężczyzna wykorzystując nieobecność kapłanów dostał się do plebanii. W trakcie szukania łupów został ujęty przez księży, którzy wrócili wcześniej, niż pierwotnie planowali.

W trakcie przeprowadzonych czynności policjanci z komendy w Węgrowie ustalili, iż zatrzymany mężczyzna, kilka dni wcześniej, włamał się także do innej plebanii w Węgrowie skąd ukradł przedmioty o łącznej wartości 650 zł.

53-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Sąd Rejonowy w Węgrowie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: mł.asp. Monika Księżopolska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.