Nocne kontrole tonażu pojazdów w Radomiu

Dwa przeładowane samochody ciężarowe i jeden dostawczy, wykluczyli tymczasowo z dalszej jazdy funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. „Rekordzista” zatrzymany podczas nocnych działań przewoził szamba – zespół pojazdów ważył ponad 52 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (11/12 czerwca), funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili działania kontrolne na terenie Radomia oraz powiatu radomskiego. Tym razem skupili uwagę przede wszystkim na tonażu pojazdów poruszających się po drogach i zabezpieczeniu ładunku. Inspektorzy korzystali z nieoznakowanego radiowozu oraz z informacji napływających z wag systemu preselekcji, który wskazuje potencjalnie przeładowany pojazd. W miejscowości Wsola koła Radomia, zatrzymali samochód ciężarowy z przyczepą. Zespół pojazdów przewożący szamba betonowe ważył 52,2 t zamiast dopuszczalnych 40 t. Niewiele mniej, bo 49,8 t ważył podobny zestaw z takim samym ładunkiem. Drugą z ciężarówek zatrzymano na ekspresowej „siódemce”. Funkcjonariusze skierowali na przenośne wagi również znacznie przeładowany samochód dostawczy. Bus przewożący elementy garaży blaszanych, ważył 6,5 t zamiast przepisowych 3,5 t.

Za ciężkie transporty wstrzymano do momentu przeładowania nadwyżki przewożonych towarów na inne pojazdy. Kierowców ukarano mandatami karnymi. Z kolei wobec przedsiębiorców przewożących szamba będą wszczęte postępowania administracyjne z ustawy prawo o ruchu drogowym. Grozi im po 15 000 zł kary.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.