Uroczysty apel z okazji 100-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzbach

11 czerwca w Dzierzbach (powiat sokołowski, gm. Jabłonna Lacka) odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzbach.

Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w intencji strażaków, która została odprawiona w Kaplicy w Krzemieniu. Następnie uczestnicy uroczystości udali się na plac przy strażnicy w Dzierzbach, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości jubileuszowe. Po złożeniu meldunku, podniesieniu flagi państwowej oraz odegraniu hymnu, nastąpiło przywitanie zaproszonych gości przez Prezesa OSP w Dzierzbach.

Jubileusz był również doskonałą okazją, aby uhonorować medalami i odznaczeniami wszystkich zasłużonych dla jednostki OSP w Dzierzbach za wieloletnią ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej, dla dobra społeczeństwa.

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach dziękowali druhom za ich wspaniałą działalność na rzecz lokalnej społeczności. Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Rafał Zimochocki podczas swojego wystąpienia podziękował druhom, podkreślając ich zaangażowanie w codzienną, często niebezpieczną służbę oraz złożył życzenia strażakom i ich rodzinom. Ponadto wręczył Prezesowi OSP Dzierzby pamiątkowy obraz przedstawiający Katedrę św. Michała Archanioła i św. Floriana w Warszawie nazywaną „Świątynią mazowieckich strażaków”.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością, m. in.:
– Pan Waldemar Kraska – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Senator RP,
– Pan Marek Sawicki – Poseł na Sejm RP,
– st. bryg. Rafał Zimochocki – Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
– przedstawiciele władz samorządowych,
– druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek OSP, strażacy z KP PSP w Sokołowie Podlaskim, przyjaciele strażaków oraz lokalna społeczność.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Tomczuk – Naczelnik Wydziału Operacyjnego KP PSP w Sokołowie Podlaskim, redagowała st. sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Zdjęcia: bryg. Grzegorz Kuc, asp. Łukasz Tomczuk – KP PSP w Sokołowie Podlaskim.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.