niedziela, 24 października 2021

Nocny pożar stodoły w Świeszewie

We wtorek (15.12) o godzinie 21:36 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Pułtusku, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku stodoły w Świeszewie w gminie Świercze. Na miejsce zadysponowano liczne zastępy Straży Pożarnej oraz poproszono o pomoc zastępy z powiatu nowodworskiego z gminy Nasielsk.

Po przybyciu pierwszego zastępu zastano rozwinięty pożar stodoły. Ogniem zajęty był cały budynek. Natychmiast przystąpiono do budowania zasilania wodnego i podawania prądów wody w natarciu na płonącą stodołę oraz w obronie na sąsiadujący budynek gospodarczy. Łącznie podawano 6 prądów wody. Niestety budynek stodoły spłonął doszczętnie. Strażakom udało się obronić sąsiedni budynek.

W działaniach gaśniczych udział brały 3 zastępy z JRG Pułtusk oraz 5 zastępów OSP z powiatu pułtuskiego i 2 z powiatu nowodworskiego.

W stodole ogień strawił min. 120 ton zboża i 75 ton nawozów. Uszkodzony został również sprzęt rolniczy w tym suszarnia do zboża czy przystawka do kombajnu.

– Akcja gaśnicza trwała prawie 4 godziny. Straty oszacowano na ponad 300 tysięcy złotych. Strażacy nie znają przyczyny pożaru. Wyjaśnianiem okoliczności zajmie się Policja – mówi naszej redakcji st. kpt. Konrad Chrzanowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku.

Foto: Strażak – Fotograf


Nasi partnerzy