Nocny pożar na ul. Zakolejowej w Wyszkowie.

W nocy z środy na czwartek miał miejsce pożar domu na ul. Zakolejowej w Wyszkowie. Strażacy ewakuowali z płonącego budynku dwie osoby.

Informacja o pożarze wpłynęła o godzinie 2:38. Do zdarzenia natychmiast wyjechały trzy pojazdy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Paliło się poddasze budynku mieszkalnego. Widoczne były płomienie i dym wychodzące z dachu oraz znajdującego się w nim okna. W momencie powstania pożaru wewnątrz znajdowało się pięć osób, z których trzy ewakuowały się samodzielnie, a dwie znajdowały się na balkonie i czekały na pomoc.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do działań. Ewakuowali z budynku zagrożone osoby i udzielili pomocy medycznej. Następnie poszkodowanych w pożarze mieszkańców przekazali Zespołom Ratownictwa Medycznego.

Jednocześnie strażacy gasili pożar od wewnątrz oraz z zewnątrz budynku, przez okno i dach. Po ugaszeniu ognia przystąpili do oddymiania pomieszczeń i przeprowadzili prace rozbiórkowe dachu. W akcji trwającej 3 godziny 5 minut brało udział 29 strażaków i 7 samochodów pożarniczych z JRG Wyszków, OSP Rybno, OSP Lucynów Duży, Osp Gulczewo, OSP w Kamieńczyku.

Opracowanie: st. kpt. Daniel Wachowski
Zdjęcia: mł. bryg. Piotr Warchoł, mł. kpt. Damian Sowiński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.