Notoryczny złodziej paliwa zatrzymany

Sprawne czynności podjęte przez ostrołęckich policjantów z „patrolówki” pozwoliły na zatrzymanie złodzieja paliwa. Mężczyzna przełamywał w zbiornikach koparki i ciężarówek zabezpieczenia i okradał je z oleju napędowego. Łącznie ukradł w ten sposób setki litrów paliwa. W aucie, którym się poruszał policjanci znaleźli także pojemniki o łącznej pojemności kilkuset litrów oraz sprzęt służący do spuszczania paliwa. Amator cudzego mienia usłyszał już zarzuty, do których się przyznał.

Dobre rozpoznanie i sprawność działania to kluczowe elementy policyjnej pracy. Takimi właśnie cechami wykazali się ostrołęccy policjanci z Wydziału Patrolowego, gdy otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży paliwa z pojazdów ciężarowych z ostrołęckiej firmy. Według osoby zgłaszającej, sprawca pod osłoną nocy kilkukrotnie w ciągu 3 tygodni wchodził na posesję i po przełamywaniu zabezpieczeń zbiorników, kradł paliwo z zaparkowanych tam pojazdów ciężarowych oraz kołpaki. Właściciel pojazdów straty powstałe w wyniku działania sprawcy oszacował na kwotę kilku tysięcy złotych.

Po otrzymanym zgłoszeniu ostrołęccy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy tych przestępstw. Już po zaledwie dwóch dniach policyjnych działań policjanci z ostrołęckiego Wydziału Patrolowego wytypowali sprawcę tych kradzieży. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wczorajszym zatrzymaniem. W busie, którym się poruszał, policjanci znaleźli bańki po oleju napędowym oraz ręczną pompkę do spuszczania paliwa. Ostatecznie 43 – letni ostrołęczanin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dalsze czynności do prowadzenia przejęli policjanci z ostrołęckiego Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego, funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany kradzieży paliwa dopuszczał się wielokrotnie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży oraz zniszczenia mienia. Zgodnie z kodeksem karnym 43 – latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.