Nietrzeźwi rowerzyści ukarani mandatami

Policjanci jednego dnia zatrzymali do kontroli dwóch pijanych rowerzystów. Na każdego z nich mundurowi nałożyli mandat w wysokości 2500 zł, zgodnie z nowym taryfikatorem.

21 sierpnia 2022 roku w Błędowie, policjanci z pomiechowskiego komisariatu zatrzymali do kontroli rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 60- letniego cyklisty prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec gminy Pomiechówek został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych. Policjanci zakazali mu też dalszej jazdy.

Tego samego dnia w Sowiej Woli, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wzbudził ich podejrzenia. Jak się okazało 30-latek kierujący jednośladem miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za takie nieodpowiedzialne zachowanie policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2 500 złotych i zakazali dalszej jazdy.

Pamiętajmy, że pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.