Nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim

Nowoczesny obiekt Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim powstał na działce o powierzchni 13 000 m² położonej przy ul. Łupińskiego. Teren został przekazany Komendzie Stołecznej Policji przez Agencję Mienia Wojskowego w 2018.

Pierwszy etap inwestycji, czyli opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, był realizowany przez firmę WK Architekci Sp. z o.o. spółka komandytowa. Komenda Stołeczna Policji w 2019 r. uzyskała wielobranżową dokumentację projektową budowlaną i wykonawczą, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysy inwestorskie wraz z przedmiarami robót. Starosta miński Decyzją z grudnia 2019 r. zatwierdził projekt budowlany oraz udzielił pozwolenia na budowę nowej siedziby KPP w Mińsku Mazowieckim.

Po blisko 6 latach powstał nowoczesny dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej prawie 4000 metrów kwadratowych. Składa się między innymi z 200 pomieszczeń służbowych, przestronnej i wielofunkcyjnej sali odpraw z systemem multimedialnym, nowoczesnego archiwum, w pełni wyposażonej siłowni i sali do ćwiczeń. Obiekt dysponuje również windą. Należy zaznaczyć, że nowy budynek komendy nie stwarza barier dla osób ze szczególnymi potrzebami, a nowoczesne pomieszczenia dla osób zatrzymanych spełniają standardy praw człowieka.
W komendzie znalazł się odpowiednio wyposażony niebieski pokój dla dzieci lub pokrzywdzonych występujących w roli świadka, gdzie można czuć się komfortowo, a także wydzielone pomieszczenie dla chcących złożyć zawiadomienie osób niepełnosprawnych z odpowiednio przygotowanym do tego sprzętem komputerowym.

Przy budynku nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim zostały wybudowane także nowoczesne i przestronne kojce dla pięciu psów, ogrzewane garaże oraz podręczny magazyn, a całość otacza bogata baza parkingowa, zarówno dla policjantów, jak i interesantów.

Funkcjonalna, a zarazem nowoczesna bryła wpisuje się architektonicznie w powstające wokoło osiedle. Na powierzchni blisko 4 tys. m2 docelowo służbowe obowiązki będzie wykonywało 200 policjantów i pracowników cywilnych. Z myślą o ich komforcie budynek jest w pełni klimatyzowany. W szatniach dla policjantów zostały zamontowane suszarki do mundurów. Są też odpowiednie szafki na klucze, weneckie lustra, a cały obiekt jest monitorowany.

Ostateczny szacunkowy koszt robót budowlanych ujęty w planie inwestycyjnym dla II etapu wyniósł ponad 45 milionów złotych. Realizowana inwestycja w całości finansowana jest z budżetu państwa w tym z Programu Modernizacji Policji 2017 – 2020 oraz Programu Modernizacji Policji 2022 – 2025.

KPP w Mińsku Mazowieckim będzie dysponować nowoczesnym obiektem, który spełniać będzie standardy techniczne obowiązujące w obiektach służbowych Policji.

Tekst: Edyta Adamus
Film: podkom. Rafał Rutkowski, sierż. szt. Rafał Markiewicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.