Nowe defibrylatory w Milanówku

Zdrowie i życie mieszkańców jest dla milanowskiego magistratu priorytetem, stąd decyzja o zakupie trzech nowych defibrylatorów i instalacji ich w ogólnodostępnych miejscach na terenie miasta.

Urządzenie AED w znacznym stopniu zwiększa przeżycie poszkodowanego w pomocy przedszpitalnej, a także ma zainstalowany program instruujący jak postępować z poszkodowanym na miejscu zdarzenia do czasu przyjazdu karetki.

Jedno z nowych urządzeń zostało przekazane przez Burmistrza Piotra Remiszewskiego Komendantowi Straży Miejskiej. Defibrylator umieszczony będzie w pojeździe patrolowym jednostki, dzięki czemu będzie do wykorzystania w dowolnym punkcie naszego miasta. Patrol Straży Miejskiej po terenie Milanówka porusza się całodobowo, jest przeszkolony z udzielenia pierwszej pomocy i zna topografię oraz problematykę miasta. W większości przypadków jako pierwszy pojawia się na miejscu zdarzenia.

W razie zaistnienia potrzeby użycia defibrylatora i braku jego w najbliższym otoczeniu można więc zadzwonić pod numer alarmowy 986, celem wezwania patrolu z urządzeniem AED. Pozostałe dwa nowe urządzenia zostaną zainstalowane na budynkach Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 45 i ul. Spacerowej 4.

W Milanówku defibrylatory znajdują się w:
– OSP, ul. Warszawska 18 (na 2 wozach bojowych)
– Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Królewska 69)
– Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Literacka 20)
– Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Żabie Oczko 1)
– Przedszkolu nr 1 (ul. Herberta 43)

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.