Nowe Miasteczko Rowerowe w Świerczach

W Świerczach przy Szkole Podstawowej powstało pierwsze w powiecie pułtuskim „Miasteczko Rowerowe”. Obiekt będzie służył najmłodszym, niechronionym uczestnikom ruchu drogowego w kształtowaniu postawy bezpiecznego zachowania się na drodze. Gospodarzami spotkania byli Wójt Gminy Świercze Pan Adam Misiewicz oraz Dyrektor SP w Świerczach. Podczas uroczystego otwarcia obiektu obecni byli również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pułtuskiej komendy.

Mocnym akcentem początku okresu wakacyjnego okazało się oficjalne otwarcie miasteczka rowerowego przy Szkole Podstawowej w Świerczach. 3 lipca o godz. 10.00 przecięcia wstęgi, dokonał wspólnie z uczniami tej szkoły Wójt Gminy Świercze Pan Adam Misiewicz. W uroczystym otwarciu miasteczka rowerowego uczestniczyła również Rada Pedagogiczna szkoły na czele z Panią Dyrektor Mariolą Wydurską oraz mundurowi z pułtuskiej drogówki. To właśnie w Świerczach tego typu obiekt powstał jako pierwszy w powiecie pułtuskim. Miasteczko rowerowe będzie sprzyjało podnoszeniu umiejętności młodych rowerzystów na terenie gminy i nie tylko. Budowa miasteczka rowerowego jest częścią działań skierowanych do najmłodszych, niechronionych uczestników ruchu drogowego, a w niedalekiej przyszłości „młodych” kierowców. Służyć ono będzie, jako narzędzie propagowania bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Założeniem projektu jest realizowanie misji poprawy bezpieczeństwa, kształtowanie postaw poprzez znajomość i poszanowanie przepisów ruchu drogowego u najmłodszych jego uczestników.

Nowo otwarty obiekt będzie świetnym narzędziem dla realizacji celów wychowawczych i dydaktycznych związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drodze.

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.