Policjantki w czasie wolnym od służby zatrzymały sprawcę kradzieży sklepowej

Dzięki czujności policjantek z Żyrardowa złodziej sklepowy został zatrzymany, a skradzione przedmioty zostały odzyskane. Jak się okazało mężczyzna, kradł już wcześniej w tym sklepie. Usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Żyrardowscy policjanci już niejednokrotnie pokazali, że interweniują nawet po pracy. Tak było kilka dni temu (29.06). Funkcjonariuszki, które na co dzień pełnią służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie, w dniu wolnym od pracy, podczas zakupów w jednej z żyrardowskich drogerii zauważyły mężczyznę uciekającego z torbą. Widząc to, policjantki wraz z pracownikiem ochrony rozpoczęli pościg za mężczyzną. 47-latek był agresywny. Jedna z policjantek musiała użyć wobec niego chwytów obezwładniających. Zatrzymanego mężczyznę przekazano policjantom będącym w służbie.

Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji policjantek oraz pracownika sklepu skradziony towar o wartości ponad 2 tys. zł wrócił na półki sklepowe. W toku ustaleń okazało się, że ten sam mężczyzna w dniach poprzednich ukradł w tej samej drogerii towar o wartości prawie 7 tys. zł. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu zostały mu przedstawione zarzuty kradzieży, za które zgodnie z kodeksem karnym może grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. Julia Szczygielska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.