Nowe motocykle w płońskiej drogówce

Płońska policja wzbogaciła się o motocykle zupełnie nowego typu. Dwa jednoślady marki BMW R 1250 RT, w barwach policyjnych pojazdów, od kilku dni można zobaczyć na drogach powiatu. Nowe maszyny to nowe możliwości funkcjonariuszy, szczególnie gdy liczy się czas dojazdu na miejsce.

Flota płońskiej policji zasilona została nowymi pojazdami – dwoma motocyklami BMW R 1250 RT, które zakupione zostały ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Jednoślady, w codziennej służbie, wykorzystywać będą policjanci wydziału ruchu drogowego. Zasilane są one 2-cylindrowymi, czterosuwowymi silnikami typu bokser o pojemności 1254 cm3. Kierujący do wykorzystania ma 136 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy silnika to 143 Nm.

Policyjne motocykle, inaczej niż w wersji cywilnej, są jednoosobowe. Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. W wyposażeniu znajdują się podgrzewane siedzenie i manetki oraz dodatkowe sakwy, co zdecydowanie poprawia komfort podróżowania. Kolorystycznie jednośladowe beemk-i odpowiadają już nowemu oznakowaniu pojazdów służbowych, dzięki czemu powinny być dobrze widoczne przez innych użytkowników drogi. Posiadają wiele elementów odblaskowych oraz czerwone i niebieskie sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu.

Ze względu na swą wielkość i zwrotność, nowe pojazdy płońskiej policji, mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać.
Policjanci drogówki, którzy pełnią służbę na motocyklach, wcześniej przechodzą specjalistyczne szkolenia z jazdy w różnych warunkach.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.