Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP odwiedził warszawskich strażaków

9 września 2022 roku w siedzibie Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Cybul w towarzystwie Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy st. bryg. Romana Krzywca i Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy bryg. Piotra Gąski spotkał się z przedstawicielami jednostek OSP Wesoła, OSP Stara Miłosna, OSP Ursus, OSP Białołęka i OSP Radość.

W trakcie rozmów poruszono tematykę bieżącej działalności jednostek w zakresie spraw operacyjnych oraz szkoleniowych. Omówiono zasady współpracy jednostek OSP i KM PSP m. st. Warszawy w czasie organizowanych ćwiczeń. Wskazano także problemy z jakimi borykają się strażacy OSP w codziennej działalności. Spotkanie zakończyło się nakreśleniem chęci współpracy w kolejnych miesiącach, mającej na celu rozwój OSP, a co za tym idzie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców m. st. Warszawy.

Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Cybul podziękował druhom za społeczną służbę i zaangażowanie, które wkładają w życie swoich jednostek. Podkreślił także ich znaczącą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa pożarowego na terenie swoich gmin. Rozmawiał o ustawie o ochotniczych strażach pożarnych z dnia 17 grudnia 2021 roku, przedstawiając jej najważniejsze założenia w tym wypłatę świadczenia ratowniczego, ubezpieczenia i ochronę prawną przysługującą druhom uczestniczącym w działaniach ratowniczych.

Opracowanie: sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.
Zdjęcia: Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.