Nowe radiowozy dla policjantów z Gąbina i Staroźreb.

Komenda Miejska Policji w Płocku wzbogaciła się o dwa nowe radiowozy. 28 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowych samochodów dla płockich policjantów. Jeden z pojazdów służyć będzie policjantom z Komisariatu Policji w Gąbinie, kolejny natomiast wspomagać będzie funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Staroźrebach.

Przed budynkiem płockiej komendy odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów. Spotkanie rozpoczął Komendant Miejski Policji w Płocku, insp. Mariusz Kryszkowski. Witając zebranych, zaznaczył dużą rolę samorządów w zakupie nowych pojazdów, podziękował za wieloletnie, finansowe wsparcie dla płockiej komendy. Jednocześnie wskazał, że zakup radiowozów został zrealizowany w ramach programu współfinansowania zakupów środków transportu dla Policji. Komendant podkreślił, że nowe radiowozy poprawią warunki służby funkcjonariuszy, co przełoży się także na zwiększenie skuteczności ich działań. Oznakowana Kia Sportage trafi do Komisariatu Policji w Gąbinie, natomiast nieoznakowany radiowóz zasilił tabor Posterunku Policji w Staroźrebach.

Podczas uroczystości, kluczyki do nowych radiowozów wręczyli policjantom Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Płocki Pani Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Lech Dąbrowski, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Pan Krzysztof Jadczak, Wójt Gminy Słubice Pan Jacek Kozłowski oraz Wójt Gminy Staroźreby Pan Kamil Groszewski .

Przekazane w ten uroczysty sposób radiowozy poświęcił kapelan płockich policjantów, ksiądz kanonik dr Jerzy Ławicki. Poświęcone zostały również dwa motocykle przekazane wcześniej przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu. Kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Płocku oraz policjanci serdecznie dziękują samorządom lokalnym za wsparcie płockiej Policji. W Nowym Roku życzymy, aby ta dobra współpraca nadal przynosiła jak najlepsze rezultaty i przekładała się na wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Autor: podkom. Dariusz Mroczkowski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.