Siedleccy policjanci uratowali życie 51-latka

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów z Siedlec uratowano życie 51-latka, który próbował popełnić samobójstwo.

W świąteczne popołudnie dyżurny siedleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej. Z zawiadomienia wynikało, że doszło do nieporozumienia między małżonkami. Na miejsce dyżurny skierował patrol Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego w składzie sierż. Piotr Tarka i sierż. Wiktor Wojciechowski. Po przybyciu policjantów pod wskazany adres zastali oni kobietę wraz z córką, które były w domu, zaś awanturujący się mężczyzna miał pozostawać w piwnicy.

Gdy policjanci zeszli na dół szukać mężczyzny, zobaczyli go wiszącego w pozycji siedzącej przy jednych z drzwi w piwnicy z zaciśniętą liną na szyi. Mężczyzna nie dawał oznak życia. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Natychmiast zdjęli mu pętlę z szyi i udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej przywracając mu funkcje życiowe. Mężczyzna zaczął oddychać i odzyskał przytomność. Policjanci oczekując na przyjazd załogi pogotowia ratunkowego cały czas monitorowali funkcje życiowe 51-latka. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Zdecydowane i szybkie działanie siedleckich policjantów uratowało życie mężczyzny.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.