Nowe samochody dla mazowieckich policjantów

14 samochodów, które trafią do mazowieckiego garnizonu Policji przekazał dzisiaj (20.12) Orlen. Jest to pierwsza pula z 20 pojazdów, które trafią na Mazowsze. Łączna wartość przekazanych samochodów to prawie 5 mln zł. Symboliczne kluczyki od nowych radiowozów odebrali insp. Dariusz Król – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu oraz insp. Mariusz Kryszkowski – Komendant Miejski Policji w Płocku.

Pojazdy zostały zakupione na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu za pośrednictwem Fundacji ORLEN. Doposażenie jednostek mazowieckiej Policji przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Samochody trafią do komend miejskich i powiatowcyh na Mazowszu, ale także do jednostek organizacyjnych KWP zs. w Radomiu, w tym do oddziałów prewencji Policji. W pierwszej puli znalazło się 14 pojazdów, w tym 8 samochodów skoda octavia, 3 kia ceed oraz 3 isuzu.

Damian Olewnik – Dyrektor Biura Intensyfikacji Produkcji Olefin w ORLEN S.A. powiedział, że „celem ORLENU jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, a także naszego regionu. Dlatego wspieramy tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo w tym szczególnie lokalne służby mundurowe. Aby skutecznie pomagać ważna jest nie tylko gotowość do poświęceń, ale także sprzęt niezbędny do ratowania zdrowia i życia. Dlatego od wielu lat finansujemy zakup pojazdów do mazowieckich komend policji. Dzisiaj przekazujemy policjantom 14 samochodów, a wkrótce trafi do nich kolejnych 6 pojazdów, które pozwolą policjantom na efektywniejszą codzienną pracę. Jestem przekonany, że przekazane dziś samochody poprawią warunki pracy tej wymagającej i trudnej służby”.

Insp. Dariusz Król – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podkreślił, że „ludzie chcą, aby Policja docierała na miejsce zdarzenia jak najszybciej. Żeby tak się działo Policja musi być wyposażona w odpowiedni sprzęt transportowy”.

Insp. Mariusz Kryszkowski – Komendant Miejski Policji w Płocku Samochody w Policji dodał, że „samochody są wykorzystywane w sposób szczególny. Kilometry, które przejeżdżane są przez policjantów są liczone w dziesiątkach tysięcy rocznie. Dlatego też potrzeby wymiany floty występują u nas systematyczne. Cieszę się, że również samorządy wspierają Policję i że odbywa się to corocznie”.

Przekazane oznakowane radiowozy już za kilka dni pojawią się na ulicach, gdzie służyć będą zapewnieniu bezpieczeństwa.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.