Światło Pokoju i spotkanie wigilijne w Komendzie Stołecznej Policji

W Białej Sali odbyło się spotkanie opłatkowe kadry kierowniczej KSP i podległych jednostek. Zaproszonych gości powitał nadinspektor Paweł Dzierżak, Komendant Stołeczny Policji, który złożył policjantom bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Podczas uroczystości harcmistrz Katarzyna Karolak, Komendantka Chorągwi Stołecznej Związku Harcerstwa Polskiego na ręce komendanta stołecznego przekazała Betlejemskie Światło Pokoju.

Bożonarodzeniowy nastrój zawitał do Komendy Stołecznej Policji. W Białej Sali spotkała się kadra kierownicza stołecznej Policji oraz komendanci rejonowi i powiatowi.

Na spotkanie opłatkowe zostali zaproszeni również harcerze Chorągwi Stołecznej Związku Harcerstwa Polskiego, którzy Komendantowi Stołecznemu Policji nadinspektorowi Pawłowi Dzierżakowi przekazali symbol Świąt Bożego Narodzenia – Betlejemskie Światło Pokoju – w tym roku przyświeca nam hasło „Czyńmy Pokój” – mówiła harcmistrz Katarzyna Karolak, Komendantka Chorągwi – zadbajmy zarówno o ten nasz pokój wewnętrzny, który jest szargany trwającymi zawieruchami na świecie, pokój wśród naszych bliskich, aby mieć siłę czynić pokój na świecie, bowiem naszą główną misją, obok wychowania ludzi, jest to, aby wychowywać ich tak, by ten pokój na świecie kiedyś zaistniał i abyśmy wszyscy żyli w braterstwie.

Spokoju, uśmiechu i wytchnienia od codziennych obowiązków życzył funkcjonariuszom Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dzierżak. Komendant podziękował policjantom za całoroczną, ciężką pracę na rzecz społeczeństwa – dzisiaj, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia gromadzimy się wszyscy przy stole wigilijnym, który jest symbolem dnia poprzedzającego Boże Narodzenie. Chciałem Wam w imieniu swoim i moich Szanownych Zastępców przekazać najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt, tych tradycyjnych, zdrowych, spokojnych świąt. Gorąco dziękuję za Waszą współpracę. Życzę Wam, aby zbliżający się Nowy Rok był dla nas Wszystkich nowym otwarciem, nowymi dobrymi decyzjami dla wszystkich, aby Nowy Rok pozwolił Wam spełnić Wasze osobiste marzenia, ale aby mogły się one spełnić potrzebne jest zdrowie, bo jest ono przeogromnie ważne.

Świąteczną modlitwę odmówili ksiądz Jacek Kuziel – kapelan KSP, który przypomniał zebranym, co działo się 2 tysiące lat temu w Betlejem – nie gromadzi nas choinka czy prezenty, ale osoba Jezusa Chrystusa. Tak pięknie się składa, że akurat dzisiaj harcerze przynieśli nam to światło, które zostało zapalone w stajence betlejemskiej, od tej lampki, która pali się tam non stop. To światło, które przychodzi ogarnia człowieka, rozprasza mroki, powoduje, że człowiek jest bezpieczny. Życzę, aby podczas tych Świąt Bożego Narodzenia doświadczyć tych najpiękniejszych chwil i emocji, aby sobie na nowo uzmysłowić, że 2 tysiące lat temu na Ziemi rzeczywiście narodził się Zbawiciel Świata i aby dać mu należne miejsce w swoim sercu. Niech pokój, miłość i nadzieja zapanują w naszych sercach!

Na koniec wszyscy zebrani podzielili się wigilijnym opłatkiem.

Tekst: Edyta Adamus
Zdjęcia: asp. szt. Krzysztof Chwała

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.