Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze dla JRG PSP w Warszawie

19 kwietnia Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Maciej Wąsik wspólnie z Komendantem Głównym PSP gen. brygadierem Andrzejem Bartkowiakiem oraz Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim PSP st. bryg. Jarosławem Piotrowskim, wzięli udział w uroczystym przekazaniu samochodów dla warszawskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Sekretarzowi Stanu Panu Maciejowi Wąsikowi. Następnie odegrano Hymn Narodowy, podniesiono flagę państwową na maszt i przywitano zebranych gości.

Podczas zbiórki na terenie JRG nr 5 Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy, akty przekazania oraz kluczyki do ciężkich i średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, wręczono dowódcom Jednostek: JRG nr 3 – samochód GBA-Rt, JRG 4 – samochód GCBA, JRG 8 – samochód GBA oraz JRG 9 – samochód GCBA.

Podczas wydarzenia Sekretarz Stanu w MSWiA wraz z Komendantem Głównym PSP i Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim PSP przekazali również na ręce Komendanta Miejskiego PSP m.st. Warszawy st. bryg. Romana Krzywca promesę o wartości 2,5 mln zł na dofinansowanie remontów obiektów budowlanych i instalacyjnych KM PSP m.st. Warszawy.

Pan Maciej Wąsik zwracając się do zebranych na uroczystości powiedział:

„Dziękuję strażakom za owocną służbę. Jestem przekonany, że ten sprzęt jest w bardzo dobrych rękach, będzie dobrze służył. Straż to formacja, która ma największe zaufanie społeczne. Macie także i moje zaufanie, możecie być o tym przekonani”.

Głos zabrał również Komendant Główny PSP, który w swojej wypowiedzi podkreślił:

„Miasto stołeczne Warszawa to wiele wyzwań i wiele akcji, często bardzo trudnych. Na przestrzeni ostatnich czterech lat, licząc jeszcze rok 2023, do mazowieckiej straży trafiło i trafi blisko 30 nowych pojazdów i jak podkreślił minister Wąsik, niezmiernie ważna jest w tym zakresie ta synergia państwa i samorządu i za to bardzo dziękuję. Dziękuję strażakom za każdą służbę, za każdy dzień… Życzę, żeby św. Florian Was prowadził nie tylko w życiu zawodowym ale też osobistym”.

Udział w wydarzeniu wzięli, m.in.:
– Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – Maciej Wąsik,
– Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – generał brygadier Andrzej Bartkowiak,
– Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Jarosław Piotrowski,
– Komendant Miejski PSP m. st. Warszawy wraz z Zastępcami – st. bryg. Roman Krzywiec, bryg. Sławomir Sierpatowski, bryg. Piotr Gąska,
– Ksiądz kapelan: mł. bryg. Jerzy Sieńkowski,

przedstawiciele władz m.st. Warszawy w tym:
– Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy – Pan Tomasz Bratek,
– Dyrektor Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa – Pan Michał Domaradzki.

Opracowanie: Wydział Prasowy KG PSP, redagowała sekc. Katarzyna Urbanowska – Oficer prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Zdjęcia: kpt. Grzegorz Trzeciak – KG PSP.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.