czwartek, 08 grudnia 2022

Nowe targowisko w Glinojecku

Nowe targowisko w Glinojecku już służy kupcom i kupującym. Mieszkańcy mogą już korzystać z nowo powstałego placu targowego przy ul. Fabrycznej.

W ramach projektu powstały stanowiska handlowe odkryte i zadaszone, ciągi pieszo-jezdne, parking oraz sanitariaty. Obiekt jest przyłączony do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej, oświetlony i ogrodzony. Inwestycja kosztowała ponad 1,8 mln zł. Gmina Glinojeck pozyskała na ten cel milion złotych dofinansowania z budżetu Mazowsza. Wsparcie zostało przekazane w ramach programu: „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” PROW na lata 2014–2020.

Nowe targowisko to nie tylko szansa dla lokalnych producentów i dostawców na promocję swoich wyrobów, ale przede wszystkim doskonała okazja dla mieszkańców okolicznych powiatów na zyskanie dostępu do ekologicznych i wysokiej jakości produktów. Zarówno sprzedający, jak i kupujący mogą z niego korzystać komfortowo i bezpiecznie.

– Targowiska wracają do łask. Kupowanie na bazarze stało się współcześnie trendem, nie tylko wśród osób starszych, ale również młodszych klientów, którzy coraz częściej poszukują, zdrowej, ekologicznej i nieprzetworzonej żywności. Chciałbym, aby dzięki środkom unijnym mazowieckie targowiska stały się nowoczesne, przyjazne dla kupujących, ale i sprzedających – podkreślił marszałek Adam Struzik, który wziął udział w uroczystym otwarciu obiektu.


Zobacz również