Nowy komendant komisariatu w Markach

Komisarz Marek Kosela 1 grudnia został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Markach. W nowe obowiązki został wprowadzony przez podinspektora Andrzeja Oleksiaka – Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie. Podczas spotkania, w trakcie, której komisarz Kosela przejął obowiązki kierownicze nad funkcjonariuszami miejscowej jednostki Policji obecny był Burmistrz miasta Marki Pan Jacek Orych. Przez okres ostatnich 2 lat kom. Marcin Kosela był Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego Biura Kryminalnego KGP.

1 grudnia komisarz Marek Kosela objął stanowisko Komendanta Komisariatu w Markach. Został wprowadzony w nowe obowiązki przez podinspektora Andrzeja Oleksiaka Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie, który wcześniej w tej właśnie jednostce był komendantem. Na spotkaniu obecny był również Pan Jacek Orych – Burmistrz Miasta Marki, który serdecznie pogratulował awansu komisarzowi Kosela.

Komisarz Marek Kosela jest absolwentem Akademii Humanistycznej w Pułtusku, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, podyplomowych studiów w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej.

Służbę w Policji rozpoczął w roku 2005 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, większość dotychczasowej swojej kariery związany z pionem kryminalnym.

Od 2017 r. pełnił służbę w Biurze Kryminalnym Komendy Głównej Policji, gdzie w roku 2019 został mianowany z-cą naczelnika wydziału kryminalnego Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Z dniem 1 grudnia 2021 r. powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Markach.

Odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”, Srebrnym Medalem za „Długoletnią Służbę”. Ma dwie córki. Jego zainteresowania to podróże, film.

Gratulujemy i życzymy samych sukcesów zawodowych nowemu Komendantowi.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.