Nowy samochód w OSP Bodzanów

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego strażacy z Bodzanowa (powiat płocki) mogą jeździć do akcji ratowniczych nowym samochodem pożarniczym.

Nowe auto, które zasiliło jednostkę OSP w Bodzanowie to lekki samochód pożarniczy na podwoziu pojazdu Opel Movano (wraz z wyposażeniem). Sprzęt gmina Bodzanów zakupiła dzięki pomocy finansowej otrzymanej od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Koszt pojazdu to kwota 221 154 zł., w tym kwota dotacji to 100 tys. zł.

Samorząd Mazowsza od lat pomaga strażakom w zakupie odpowiedniego sprzętu ratowniczego. Są to środki ochrony osobistej, odzież ochronna, a także samochody ratowniczo-gaśnicze z pełnym wyposażeniem. Praca druhów często jest bardzo niebezpieczna. W takich warunkach, w jakich zdarza się im ratować życie i mienie ludzkie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Bez niego strażacy, mimo dogłębnego wyszkolenia i doświadczenia nie są w stanie szybko i sprawnie udzielić potrzebnej pomocy. Wierzymy, że przekazany dziś samochód przysłuży się druhom z Bodzanowa i uskuteczni ich akcje ratownicze, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo w gminie – powiedziała zastępca dyrektora Departamentu Organizacji ds. Bezpieczeństwa Publicznego UMWM Joanna Sokołowska, która z ramienia Samorządu Województwa Mazowieckiego uczestniczyła w uroczystości przekazania sprzętu.

Druhowie z OSP Bodzanów, w ramach współpracy pomiędzy jednostkami z terenu gminy, przekazali dotychczas używany przez nich lekki samochód pożarniczy na podwoziu pojazdu GAZ druhom z OSP Kępa Polska.

Nie tylko nowe auto
Oprócz nowego samochodu strażacy otrzymali też nowe hełmy strażackie, rękawice, buty i ubrania ochronne – wszystko to, co jest niezbędne do bezpiecznego przeprowadzania akcji ratowniczych.

W uroczystości wzięli udział także wójt gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski oraz przedstawiciele jednostek OSP z Bodzanowa i Kępy Polskiej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.