niedziela, 24 października 2021

Pijani bez uprawnień kierowali pojazdami

Policjanci z posterunku w Bodzanowie zatrzymali do kontroli dwa holujące się pojazdy. Jak się okazało kierujący, zarówno holującym jak i holowanym pojazdem, byli nietrzeźwi. Obaj mieli po półtora promila alkoholu w organizmie oraz nie mieli uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj przed północą patrolujący teren gminy, policjanci z posterunku w Bodzanowie, zauważyli na drodze dwa holujące się auta – opla i alfę romeo. Uwagę mundurowych zwrócił styl jazdy kierowców. Wyglądało na to, że nie do końca radzą sobie z ich kontrolą na śliskiej nawierzchni. Policjanci postanowili zatrzymać pojazdy do kontroli.

Okazało się, że 22-letni kierowca opla, holujący alfę, ma w organizmie ponad półtora promila. Badanie policyjny alkomatem drugiego kierowcy również wykazało, że jest nietrzeźwy. 19-latek miał w organizmie blisko półtora promila. I jak by tego było mało, obaj nie mieli prawa usiąść za kierownicą, ponieważ nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami.

Mieszkańcy powiatu płockiego po czynnościach zostali zwolnieni. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi im kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor: mł. asp. Marta Lewandowska


Nasi partnerzy